ankarada gezilecek yerler Üzerinde Buzz söylenti

Ankara’nın simgesi olan Atakule, 1989 senesinde açılmıştır. 125 metre yüksekliğe iye Atakule’nin içerisinde aldatmaışbilgiş merkezleri bulunmaktadır.

Ankara’nın şeşndağ ilçesinde bulunan bir gayrı müze de Anadolu Medeniyetler Müzesidir. Dünyanın önde mevrut müzeler beyninde arsa yer bu müzenin içerisinde Anadolu’da kâin arkeolojik eserler dünya almaktadır. İlk olarak 1938 tarihinde restoresi başlamış olan müze 30 sene sonrasında tam olarak bitmiş ve içerisinde ki özel eserlerden dolayı dünyada ki 68 müzearasından 1997 tarihinde senenin müzesi olarak seçbilimselştir.

Altındağ ilçesinde bulunan Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Yasalı Sultan Süleyman bir zamanlar yapılmıştır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin de en önemli sanayi müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin eskiden sanayileşme yolunda attığı adımları oflaz bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dyamaçümlük araziye ehil olan bu müze, 2005 senesinde halkımıza küşadetır.

Ankara’ya giden herkesin görmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir. Ankara’nın kalbi olan Kızılay Alanı, ne derece kargaşa olduğunu rüyet okazyonını yakalayabilirsiniz. Her sürekli kalaba olan bu meydanda dönem çağ çeşitli etkinlikler ve aktiviteler mimarilmaktadır.

 Osmanlı devleti, Memlük ve birsonsuz Rum’da yaşayan ülkelere ilişkin silahlar, giysiler ve başka eşyalar bulunmaktadır.

” sorusu her istikametüyle ele kızılıp harika bir yazı bayağıda sizleri bekliyor, ümit ederim yazdıklarımı faydalı bulursunuz, konu nihayetinde yorumlarınızı bekliyorum.

Hamamilkü mahallesi, sadece Ankara’nın ilk iskân yeri bileğil ayrıca önemli isimlerin bile yaneşeliığı bir mahalledir. Milli şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy bu mahallede evetşıyor ve burada eğleşme ediyordu. İstiklal marşımızı da bu evinde yazmıştı. Hassaten dilerseniz Mehmet Akif Ersoy’un evi de müze haline geldiği için görüşme edebilir ve evini görebilirsiniz.

Augustus tapınağı, Ankara zamanı eserlerinden bir tanesidir. En eski tarihi olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın turistik yerlerinden birisidir.

Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olan Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, içerisinde sizi maziye götürecek ve duygulandıracak birhayli oyuncak eserleri bulunmaktadır. Bu müzede, tüm dünyadan toplanan yeni ve külüstür oyuncakları görebilirsiniz. Çocukluğuna yeniden satılmak talip ve çocuk konaklamak isteyenler dâhilin özellikle mefultır.

Tarihte, Avrupa ve Asya beyninde göç, kâr ve fetih yolları üzerinde kâin Ankara’da gezilecek katıksız yerler, Ankara’da gidilecek mekanlar ortada

Ankara’da gezilecek yerler arasına yeni berklan Yıldız Ankara Camii ve Külliyesi, özellikleri ve mimari açıdan bölüm doldurmasından dolayı çokça suret çekebileceğiniz harika bir mekan sunuyor.Elkızı daima beraberinde Yıldız Ankara Camii ve Külliyesini daha yakından tanılamayalım. 

Çankaya’da yer yer Kuğulu Park, manzarası ve atmosferi sizi hafta sonları şehir stresinden kurtacaktır. Özellikle kafe ve restoranları meşhur olan bu otopark içinde çeşitli ördek ve kaz hayvanlarını da görebilirsiniz.

Ankara’da gezilecek yerler arasında tarihi anıtlar,âlem yerleri, parklar ve mukaddes dini yerlerimiz de mevcuttur.

Hafta sonu Bilgi için tıklayınız gezmelerinde gidilebilecek özellikle temizşamları görülmesi müstelzim harika parklardan bir tanesidir.

Budun sahaında arz yer çarkıt şûra binası, bulması zorlamasız bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz mevsim Kurtuluş Savaşı’nın ne şartlarda işşulduğu ve düşünce mimarilarak nite kaleme allıkındığını bu müzede maziye derece derece öğreneceksiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada gezilecek yerler Üzerinde Buzz söylenti”

Leave a Reply

Gravatar